بازکردن وب سایت ها و دانلود فایل ها در ویستا واقعا کند است؟

در مقاله شماره kb929868 در مایکروسافت مسئله ای را توضیح می دهد که نتیجه ی آن کاهش چشمگیر سرعت بازکردن وب سایت ها و دانلود فایل ها است البته زمانی که از IE7 استفاده می کنید.مسئله این است که ویندوز ویستا نسخه Enterprise به صورت کامل از RFC 1323 پشتیبانی می کند و این مسئله در زمانی رخ می دهد که یک وب سایت RFC 1323 را پشتیبانی نمی کند و یا از Windows Scaling factor هشت پشتیبانی به عمل نمی آورد.اطلاعات بیشتر در خصوص Auto-Tuning در ویندوز ویستا در MSDN Blogs (انگلیسی)

برای کارکردن روی این مسئله شما ممکن است در نظر بگیرید که Windows Scaling factor را به ۲ setنمایید و مراحل زیر :

در CMD که با Administrative Privilege باز شده است. مثلا در Start menu ، CMD را جستجو کنید و زمانی که پیدا شد ، CTRL+SHIFT+Enter را بزنید و دستور زیر را وارد کنید:

interface tcp set global autotuninglevel=highlyrestricted

این دستور autotuninglevel را به صورتی set می کند که اجازه می دهد به ارامی اندازه از مقدار از پیش تعیین شده اضافه شود البته خیلی محافظه کارانه !!!!

با دستور زیر تنظیمات تغییر یافته را به وضعیت ابتدای خود باز گردانید:

netsh interface tcp set global autotuninglevel=normal

در ضمن امیدوارم به یاد داشته باشید که برای اعمال تغییرات باید کامپیوتر را reboot کنید.

به نظر می اید که غیر فعال کردن autotuning می تواند thread های شبکه ای در ارتباط per-to-peer را تسریع کند مثلا برای کپی کردن یک فایل از شبکه. به نظر می آید غیر فعال کردن autotuning می تواند مشکلاتی دیگر مثل سرعت کم انتقال فایل در Outlook 2007 را نیز برطرف سازد.

2 دیدگاه در بازکردن وب سایت ها و دانلود فایل ها در ویستا واقعا کند است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *