یافتن اشیا در Active Directory

در حالات بسیاری همانند تعیین دسترسی های به files و Folders، اضافه کردن user ها به group و… لازم است تا اشیاء ساخته شده در اکتیو دایرکتوری را پیدا کنیم. بنابراین بسیاری از Query (پرس و جو) ها از Database (پایگاه داده) اکتیو دایرکتوری ممکن است تکراری باشد. این امر زمانی که تعداد Object های اکتیو دایرکتوری زیاد باشند، پردازش قابل توجهی روی دامین کنترلر ایجاد می کند. برای این منظور می توان Query های روی اکتیو دایرکتوری را ذخیره کرد.

1) در کنسول Active Directory Users & Computers وارد شده.
توجه کنید که گره Saved Queries زمانی که به Snap-in از طریق Server Manager دسترسی پیدا می کنید، قابل مشاهده نیست.
2) روی Node (گره) Saved Queries کلیک راست کرده و New Query را می زنیم.
3) یک نام برای Query انتخاب کرده و می توانیم به صورت اختیاری توضیحی برای Query درج کنیم.
4) با استفاده از Browse محلی که Query اعمال می شود را انتخاب می کنیم.
5) دکمه Define Query را جهت تعریف شرایط Query می زنیم. و در Dialog Box (کادر محاوره ای) Find Common Queries لازم است Query مطلوب را تعریف کنیم.
image

در تصویر فوق یک Query برای یافتن اکانت های کاربرانی که Disabled شده اند و 30 روز است به سیستم Log on نکرده اند تعریف کردیم. می توانیم این کاربران را بیابیم و در خصوص حذف اکانت ها تصمیم گیری کنیم.

image

کار با Dialog Box انتخاب کاربران، گروه ها و کاربران

image

در محیط اکتیو دایرکتوری با این Dialog Box بسیار رو به رو می شوید. در این Dialog Box لازم است یک یا چند شیئ از اشیاء موجود را انتخاب کنید. در قسمت Object Type می توانید نوع اشیاء را انتخاب کنید تا سایر اشیاء در این پروسه فیلتر شوند. در قسمت Location محل قرار گیری شیئ را می توانید انتخاب کنید. در قسمت Name(s) لازم است اسم یا اسامی Object ها را وارد کنید. اگر اسم شیئ را می دانید می توانید آن را وارد کنید و با استفاده از Check Names از وارد کردن صحیح آن اطمینان حاصل پیدا کنید. در غیر این صورت با استفاده از دکمه Advanced می توانید از Database یک Query برای پیدا کردن شیئ بگیرید.

image

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *