Global Catalog Replication

Global Catalog یا به اختصار GC با تمام partition های دیگر متمایز است و از این رو، پروسه ها مربوط به آن با سایر Partition ها قدری متفاوت و خاص است. GC به خودی خود Read-Only است و از این بابت است که اطلاعات آن مستقیما توسط Administrator قابل ویرایش نیست. همانطور که پیش تر گفته شده بود، GC در واقع لیستی از برخی مقدار ویژگی (Attribute) مربوط به isMemberOfPartialAttributeSet آن ها True است. به عبارت دیگر، GC خود از روی Active Directory Data Store ساخته می شود.

هر GC Server باید اطلاعات GC را از تمام DC ها در سراسر Forest به دست آورد. برای درک این مسئله با استقاده از دو مثال توضیح داده خواهد شد که  Connection Object ها برای GC به چه ترتیبی ساخته می شوند.

به عنوان مثال در تصویر زیر، کمپانی را نمایش می دهد که دارای دو Domain است و هر دامین دارای یک DC است در یک Site است. تنها DC1.ADatum.com به عنوان GC انتخاب شده است. از آنجایی که DC1.ADatum.com تنها دامین کنترلر در  ADatum.com است، بنابراین اطلاعات لازم برای GC را به سادگی از روی DB داخلی خود تولید می کند. دامین کنترلر در TreyResearch.com تنها کپی از Domain Directory Paritition را دارد. بنابراین DC1.ADatum.com اطلاعات لازم برای GC را از DC2.TreyReseach.com را جمع آوری می کند. برای این منظور یک Connection Object از DC2.TreyReseach.com به DC1.ADatum.com ساخته می شود و برای Global Catalog Replication به کار گرفته می شود.

 

image

 

تصویر زیر، یک مثال پیچیده تر مطرح شده است. در این سناریو یک Connection Object از هر DC به GC تنظیم شده است. برای مثال، DC1.ADatum.com یک Inbound Connectio Object (ورودی) از DC2.TreyReseach.com ، DC4.TreyReseach.com و DC6.TreyReseach.com خواهد داشت. این Connection Object جهت ساخت GC روی DC1.ADatum.com مورد استفاده قرار خواهد گرفت. همچنین یک حلقه دیگر، برای Replication بین تمام GC ها ایجاد خواهد شد. لازم به ذکر است تمام GC مشابه DC1.ADatum.com دارای Connection Object ها به سایر DC ها نیز می باشند.

image

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *