نصب Additional Domain Controller

همانطور که پیش تر اشاره شد، اکیدا توصیه می شود در هر دامین حداقل دو دامین کنترلر وجود داشته باشد. پیش از نصب یک Additional Domain Controller یا به اختصار ADC ابتدا لازم است در خصوص سایت ها، GC، DNS Server و همچنین موضوعات امنیتی مد نظر قرار گیرند. همچنین در صورتی که محدودیت در ترافیک Replication وجود داشته باشد لازم است راهکاری جهت Replication اولیه مد نظر قرار گیرد. در ادامه یک ADC را روی Windows Server 2012 نصب می کنیم. مراحل نصب بسیار مشابه با نصب اولین دامین کنترلر در یک جنگل جدید است.

در ویزارد نصب، در قسمت Deployment Configuration گزینه Add a Domain Controller to an Existing Domain را انتخاب می کنیم و نام دامین را وارد می کنیم. همچنین لازم است یک Credential با سطح دسترسی مناسب انتخاب کنیم.

1

در مرحله Domain Controller Options لازم است نقش های DNS و GC را تعیین کنیم و در صورت نیاز DC را به فقط خواندنی تبدیل کنیم. در اینجا می توانیم سایت مربوطه را معین کنیم و همچنین DSRM Password تعیین گردد.

2

در این مرحله چنانچه قصد استفاده از IFM را دارید می توانید مسیر مورد نظر را انتخاب کنید و در غیر این صورت می توانید دامین کنترلر مبدا را جهت Replication معین کنید.

3

در این مرحله با توجه به تذکراتی که در خصوص فضای فیزیکی ذخیره سازی اطلاعات Active Directory در AD DS Datastore و در نصب AD DS گفته شده است، فضای فیزکی مطلوب را مشخص می کنیم. در پایان اطلاعات را بازبینی می کنیم. پیش از نصب، پیش نیاز ها نصب توسط Wizard مورد بررسی قرار می گیرد و سپس مراحل نصب آغاز می گردد.

4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *